چرا من باید یک ربات بسازم؟ | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» ربات های پزشکی » چرا من باید یک ربات بسازم؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۴:۰۰

چرا من باید یک ربات بسازم؟

ربات دستگاهی الکترو – مکانیکی برای انجام وظایف گوناگون است. یک ماشین که می‌تواند برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه ریزی گردد یا یک سری کارهای ویژه انجام دهد

مقدمه

ربات دستگاهی الکترو – مکانیکی برای انجام وظایف گوناگون است. یک ماشین که می‌تواند برای عمل به دستورهای گوناگون برنامه ریزی گردد یا یک سری کارهای ویژه انجام دهد. آسمونی در این مقاله نحوه ساخت و طراحی یک ربات را به شما عزیزان آموزش می دهد. پس تا پایان ما را همراهی کنید.

ربات‌های سایبری ویکی‌پدیا، ابزارها و فرایندهایی هستند که برای برقرار کردن ارتباط به‌صورت اتوماتیک با ویکی‌پدیا به عنوان ویرایشگرانی که بشر آنها را هدایت می‌کند استفاده می‌شوند. در این صفحه راههای توسعه و ساخت ربات را برای استفاده در ویکی‌پدیا توضیح می‌دهیم. برای ساخت ربات، در ابتدا باید دانست که هدف ما از ساخت یک ربات چیست؟ تا بتوانیم برای پیشبرد این هدف تمام تلاش خود را انجام دهیم.

چرا من باید یک ربات بسازم؟

رباتها به صورت خودکار توانایی انجام کارها را دارند و این یعنی سریع‌تر از انسانها عمل می‌کنند. برای انجام کارهای ساده نیازی به ربات نیست اما اگر شما نیاز دارید که کاری را به تعداد زیاد انجام دهید مثلاً: ممکن است شما نیاز پیدا کنید که یک الگویی را به تمام مقاله‌های موجود در یک رده (۱۰۰۰ مقاله) بیفزایید، پس راه مناسب برای انجام این کار طاقت فرسا استفاده از ربات به جای انسان است.

نکات قابل توجه قبل از ایجاد ربات

اگر شما تصمیم به ساخت ربات گرفته‌اید برنامه ریزی را مد نظر داشته باشید تا از خطاهای احتمالی جلوگیری کرده باشید، این مسایل باید مد نظر قرار گفته شوند:

  • آیا به صورت دستی ربات را فعال می‌کنید یا اینکه ربات به‌صورت اتوماتیک کار می‌کند؟
  • آیا ربات را به تنهایی ایجاد کرده‌اید یا از ربات‌دارهای سایر زبانها کمک گرفته‌اید؟
  • از چه زبانی برای پیاده‌سازی ربات استفاده کرده‌اید؟
  • آیا درخواستی برای پرچم داده‌اید و اینکه آیا وارد سیستم شده‌اید؟اگر اینگونه‌است، کارهایی که با ربات انجام می‌دهید در سیاهه‌ها و تغییرات اخیر قابل رویت است و در صفحات ویکی ذخیره می‌شود.
  • آیا ربات را برای اجرا در وب آماده کرده‌اید یا به روشهای دیگر و با زبانهای دیگر همچون جاوا اسکریپت آن را ساخته‌اید؟
  • اگر ربات را بوسیله برنامه‌ای مستقل ساخته‌ایدآیا آن را بر روی رایانه خودتان گذاشته‌اید یا بر روی یک سرور مانند Toolserver و از راه دور آن را کنترل می‌کنید؟
  • اگر ربات قابل اجرا بر روی یک سرور از راه دور است، آیا ویراستاران دیگر قادر هستند که کار ربات یا شروع کار آن در زمان اجرا را ببینند؟


دسته بندی : ربات های پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات