پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» اخبار مهندسی پزشکی » پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۸:۵۸

تازه های مهندسی پزشکی؛

پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی

پژوهشگران "دانشگاه ملی سنگاپور" در مطالعه اخیرشان با الهام از عروس دریایی موفق به طراحی و توسعه یک پوست الکترونیکی که قابلیت خودترمیمی و بسط یافتن دارد، شده‌اند.

توسعه پوست مصنوعی با کمک عروس دریایی - پوست الکترونیکی با الهام از عروس دریایی

به گزارس سرویس خبری به نقل از ایسنا دانشمندان برای توسعه بسیاری از بزرگترین اختراعات جهان از طبیعت الهام گرفته‌اند. اکنون پژوهشگران دانشگاه ملی سنگاپور نیز با الهام از عروس دریایی موفق به توسعه یک “پوست الکترونیکی” (electronic skin) نوین شده‌اند.

توسط پوست الکترونیکی مذکور دانشمندان می‌توانند برنامه‌های کاربردی بسیاری برای ایجاد ربات‌های نرم و حتی صفحه‌های نمایش لمسی مقاوم در برابر آب توسعه دهند.

این مطالعه به رهبری پرفسور”بنجامین تی” (Benjamin Tee) و با همکاری پژوهشگران “دانشگاه چینهوا چین” و “دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید آمریکا” انجام شد. پژوهشگران یک سال برای توسعه این پوست الکترونیکی تلاش کردند.

پژوهشگران پوست الکترونیکی یاد شده را با ایجاد یک ژل متشکل از یک پلیمر مبتنی بر فلوئوروکربن با مایع یونیغنی از فلوئور به دست آوردند. فلوئوروکربن ها (Fluorocarbon) به دسته‌ای از ترکیبات شیمیایی گفته می‌شود که تنها شامل اتم‌های کربن و فلوئور هستند. این ترکیبات مانند آلکان ها و آلکین ها هستند که به جای اتم هیدروژن در آن، اتم فلوئور نشسته است.دسته بندی : اخبار مهندسی پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی , فناوری اطلاعات
ارسال دیدگاه

تبلیغات