نخستین جراحی مغز با اینترنت «۵جی» انجام شد | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» اخبار » نخستین جراحی مغز با اینترنت «۵جی» انجام شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۲۰:۰۳

تازه های مهندسی پزشکی؛

نخستین جراحی مغز با اینترنت «۵جی» انجام شد

یک پزشک چینی نخستین عمل جراحی مغز را با کمک اینترنت «۵جی» انجام داده است. پزشک از فاصله ۳ هزار کیلومتری با کمک ربات های جراح این عمل را انجام داده است.

جراحی مغز با اینترنت 5G - نخستین جراحی مغز با اینترنت «۵جی» انجام شد

طبق اعلام رسانه‌های چینی یک پزشک نخستین جراحی مغز را با کمک اینترنت ۵G انجام داده است.دکتر «لینگ ژی پی» یکی از جراحان بیمارستان People s Liberation Army General Hospital از مکانی با ۳ هزار کیلومتر فاصله تا محل عمل جراحی یک ایمپلنت در مغز بیمار مبتلا به پارکینسون قرار داد.به گفته او این فناوری جدید به پزشکان کمک می‌کند برای بیمارانی در مناطق دورافتاده جهان عمل جراحی را انجام دهند.طبق اعلام شبکه تلویزیونیCGTN ژی پی با استفاده از ربات‌های مخصوص جراحی یک ایمپلنت را در مغز بیمار قرار داد.این ایمپلنت برای کنترل لرزش اعضای بدن بیماران مبتلا به پارکینسون در مغز آنان قرار می‌گیرد.

جراحی مغز با اینترنت 5G 2 - نخستین جراحی مغز با اینترنت «۵جی» انجام شد

 

.جراحی مذکور روز شنبه انجام شده و حدود ۳ ساعت طول کشیده است.هنوز کاملاً مشخص نیست این پزشک چینی چطور ربات‌ها را از راه دور کنترل کرده است.البته این نخستین باری نیست که عمل جراحی با کمک اینترنت ۵G انجام می‌شود. درکنگره جهانی موبایل نیز عمل جراحی کبد یک بیمار به کمک اینترنت ۵G انجام شد.دسته بندی : اخبار , اخبار مهندسی پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های پزشکی , تازه های مهندسی پزشکی , دانشنامه پزشکی , فناوری اطلاعات , مطالب برگزیده
ارسال دیدگاه

تبلیغات