دستبند های مجهز به GPS خلافکاران را ردیابی می کنند | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» آشنایی با تجهیزات پزشکی » دستبند های مجهز به GPS خلافکاران را ردیابی می کنند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۷:۴۶

تازه های مهندسی پزشکی؛

دستبند های مجهز به GPS خلافکاران را ردیابی می کنند

بریتانیا بزودی دستبند های مجهز به GPS را گسترش خواهد داد

دولت بریتانیا قصد دارد از تابستان سال جاری میلادی از دستبندهایجی‌.پی‌.اس برای نظارت بر جنایتکاران در سراسر انگلستان و ولز استفاده کند.

دستبند های مجهز به gps - دستبند های مجهز به GPS خلافکاران را ردیابی می کنند

از این دستبندها برای نظارت بر رفتار مجرمان در خارج از زندان و اطمینان از حضور آنها در مراکز مشاوره و حضور در محل خدمات اجباری اجتماعی و اعمال و رعایت محدودیت‌های جغرافیایی استفاده می‌شود.دولت بریتانیا تخمین زده است که تقریباً ۴ هزار نفر هر ساله دستبندهای GPS را دریافت خواهند کرد.

اما در هیچ دوره زمانی بیش از هزار نفر همزمان این دستبندها را نمی‌پوشند.همانند قبل مخالفت‌هایی در مورد مسائل اخلاقی و حفظ حریم شخصی وجود دارد، اما این کار می‌تواند مانع از اعمال مجازات زندان برای جرایم جزئی و یا کاهش مجازات‌های شدید شود. همچنین می‌تواند نظارت دقیقی بر مجرمان خطرناکی داشته باشد که اجازه ورود مجدد به جامعه را پیدا می‌کنند.تگ‌های الکترونیکی فعلی می‌توانند نشان دهند که آیا پوشنده در یک ساختمان مشخص حضور دارد یا خیر، اما در محیط‌های محدود خیلی دقیق نیست.این فناوری به ردیابی موقعیت مکانی افرادی که مرتکب جرایم غیر خشونت‌آمیز شده‌اند، می‌پردازد.محکومین با این دستبندها کنار نیامده‌اند، چرا که شکی نیست که حریم خصوصی زیادی را از دست می‌دهند.

البته بسیاری چنین سرویس های را سو استفاده از سرویس های مراقبت از بیماران و سالمندان می دانند با این همه چنین سیستم های در آمریکا و اروپا در حال گسترش است تا مقامات بتوانند از روش های جایگزین زندان استفاده کنند و همچنین اطمینان داشته باشند که شخصی به این احکام کاملا تمکین می کند.

 

قانون جمهوری اسلامی ایران

ممنوعیت حبس زیر ۳ ماه

طبق رای دیوان عالی کشور بایست برای مجازات‌های با حبس کمتر از ۳ ماه مجازات جایگزین درنظر گرفته شود. با هر شرایطی مجازات زیر ۳ماه باید با مجازات دیگری جایگزین شود که حبس و جرائم غیر عمد دیگر نیاز به گذشت شاکی خصوصی وجود نداشته و همه دادگاه‌ها موظف هستند مجازاتی را جایگزین مجازات حبس کنند.

منبع:

-بخش ایسنا

-بخش قانون میزان

-بخش تخصصی تیم تولید محتوای دانشجویان مهندسی پزشکیدسته بندی : آشنایی با تجهیزات پزشکی , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی , تجهیزات پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات