با روبات ایرانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم آشنا شوید | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» بیماری ها » با روبات ایرانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم آشنا شوید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱۷:۳۷

با روبات ایرانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم آشنا شوید

با روبات ایرانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم آشنا شوید نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران برگزار شد که در این نمایشگاه ربات سورنای کوچک، ساخت دست محققان مورد توجه قرار گرفت.  ربات ایرانی مینی سورنا به طول ۵۰ سانتی متر که توسط محققان یک شرکت دانش بنیان و دانشگاه تهران ساخته شد به مرحله رونمایی رسید. […]

با روبات ایرانی برای کودکان مبتلا به اوتیسم آشنا شوید

نمایشگاه تجهیزات ساخت ایران برگزار شد که در این نمایشگاه ربات سورنای کوچک، ساخت دست محققان مورد توجه قرار گرفت.

 ربات ایرانی مینی سورنا به طول ۵۰ سانتی متر که توسط محققان یک شرکت دانش بنیان و دانشگاه تهران ساخته شد به مرحله رونمایی رسید.

عقیل یوسفی کما مجری این طرح پژوهشی در گفتگو با خبرنگار مهر، در حاشیه پنجمین نمایشگاه تجهیزات مواد و آزمایشگاهی ساخت ایران ۲۰۱۷ گفت: این ربات نیم متر است که دارای ۲۳ درجه آزادی بوده که ۱۲ درجه آزادی در پایین تنه و ۱۱ درجه در بالا تنه است.

وی با اشاره به ویژگی های این مینی ربات افزود: مینی سورنا از قدرت پردازش تصویری و صوتی بالایی برخوردار است و می تواند صدا را به صورت همزمان پردازش کند.

یوسفی کما تاکید کرد: این ربات ایرانی دارای یک فرهنگ لغات کوچک فارسی است که تاکنون ۵ کلمه دستوری در آن تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت دستور به ربات می تواند بنشیند، راه برود، بلند شود و به تمام دستورات واکنش نشان دهد.

یوسفی کما درباره مینی سورنا گفت: می تواند فاصله خود را با اجسام به راحتی اندازه گیری کند تا با اجسام برخورد نداشته باشد. همچنین توانایی عوض کردن مسیر یا واکنش به رفتار دیگران از دیگر ویژگی های این ربات به شمار می رود.

وی با بیان اینکه مینی سورنا می تواند از پله بالا و پایین رود، گفت: همچنین قابلیت شوت زدن را در آن تعبیه کرده ایم.

یوسفی کما با اشاره به کاربردهای این ربات اظهار داشت: از این ربات می توان به بیماران اوتیسم کمک کرد، زیرا آنها نمی توانند به راحتی راه بروند و با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنند از این رو این ربات می تواند با این افراد به خوبی ارتباط داشته باشد.

وی همچنین تصریح کرد: این محصول که با رویکرد معرفی صنعت رباتیک در زمینه ربات های اجتماعی ارائه شده تنها گام اولیه در نمایش ظریفیت و توانمندی های این دسته از سامانه های هوشمند برای خدمت رسانی به شمار می رود.

یوسفی کما افزود: ویژگی ممتاز این ربات این است که زبان فارسی را پشتیبانی می کند و سبب می شود طیف وسیعی از کاربران ایرانی از ربات به خوبی بهره ببرند.

به گفته وی این ربات می تواند چهره و اشیا را تشخیص دهد.دسته بندی : بیماری ها , تازه ها ی سایت , تازه های مهندسی پزشکی , دانشنامه پزشکی , ربات های پزشکی
ارسال دیدگاه

تبلیغات