ایستگاه بین‌المللی فضایی سرشار از باکتری است | مپسا|مجله اینترنتی مهندسی پزشکی و سلامت
» اخبار مهندسی پزشکی » ایستگاه بین‌المللی فضایی سرشار از باکتری است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰:۱۵

خبر تکان‌دهنده برای فضانوردان:

ایستگاه بین‌المللی فضایی سرشار از باکتری است

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است که اجتماعی متنوع از باکتری‌ها و قارچ‌های مشابه با نمونه‌های یافت شده در بیمارستان‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی و دفاتر کاری روی زمین در سطح ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز دیده شده است.

ایستگاه بین‌المللی فضایی - ایستگاه بین‌المللی فضایی سرشار از باکتری است

بر اساس تحقیقات جدید پژوهشگران، جرم‌های موجود در باشگاه‌های ورزشی در ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز دیده شده‌اند.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است که اجتماعی متنوع از باکتری‌ها و قارچ‌های مشابه با نمونه‌های یافت شده در بیمارستان‌ها، باشگاه‌های بدن‌سازی و دفاتر کاری روی زمین در سطح ایستگاه فضایی بین‌المللی نیز دیده شده است.

نمونه‌های باکتری‌ها و قارچ‌های موجود در ایستگاه فضایی بین‌المللی در طی سه مأموریت و بازه زمانی ۱۴ ماهه برای بخشی از مطالعات سازمان ناسا جمع‌آوری شد. سپس این نمونه توسط گروهی از محققان در زمین موردبررسی قرار گرفت و نتیجه به‌دست‌آمده بسیاری از افراد را شگفت‌زده کرد.

محققان این پژوهش اظهار داشته‌اند که:« در پرتو عصر توسعه انسانی در جهان هستی نظیر سفر فضایی آینده به مریخ، پوشش میکروبی محیط فضایی باید برای شناسایی انواع میکروارگانیسم‌هایی که می‌توانند در این محیط منحصربه‌فرد انباشته‌شده، مدت مقاومت و زنده ماندن آن‌ها و تأثیرشان روی سلامت انسان و زیرساخت‌های سفینه فضایی موردبررسی قرار بگیرند.»

بیشتر ارگانیسم‌های یافت شده در ایستگاه فضایی با انسان‌ها در ارتباط بودند. جمعیت قالب این باکتری‌ها از خانواده استافیلوکوک ها و انتروباکتریاسی ها بودند که بیشتر در محیط بیمارستان‌ها، دفاتر کار و مراکز بدن‌سازی دیده می‌شوند. محققان اعلام کردند که هنوز مشخص نیست که آیا این باکتری‌ها منجر به بروز بیماری در ایستگاه فضایی خواهند شد یا خیر زیرا این امر به‌سلامت هر فضانورد و نحوه عملکرد این ارگانیسم‌ها در محیط فضا بستگی دارد.


دسته بندی : اخبار مهندسی پزشکی , تازه ها ی سایت , مطالب برگزیده , مطالب عمومی
ارسال دیدگاه

تبلیغات